Gebe Bilgilendirme Sınıfı
08 Şubat 2023


GEBE BİLGİLENDİRME SINIFI

Anne olmanın ilk adımını oluşturan gebelik yaklaşık 280 gün(40 hafta) sürecek olan, gebenin kendisinin ve bebeğinin sağlığı için yaşam tarzının, alışkanlıklarının gözden geçirilmesin ve düzenlenmesinin gerektiği bir süreçtir. Son derece dikkatli davranılması gereken bu süreç kadın hayatı ve yakın çevresi için önemli dönemlerden biridir.

Gebeliğin tespitinden itibaren düzenli aralıklarla yapılacak olan muayeneler, gebelikte karşılaşılabilecek sorunların çok erken dönemde fark edilmesine, ciddi sonuçlar gelişmeden önlenmesine veya tedavi edilmesine olanak sağlayacaktır.

Sevgili anne adayı ve yakınları;

Elmadağ Dr. Hulusi Alataş Devlet Hastanesi olarak alanında uzman kadromuzla, bu heyecanlı ve uzun süreçte sizlerin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Sizler için hazırladığımız eğitim programı ile varsa bilgi eksikliğinizi tamamlamayı, kafanızdaki soru işaretlerini gidermeyi, anne baba adaylarının yeni rollerini benimsemeleri aşamasında yardımcı olmayı, karşılaşabilecekleri sorunların üstesinden nasıl gelebileceklerini göstermeyi, mutlu, endişelerinden arınmış, bilinçli, sakin, kendine güvenen anneler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Gebe Bilgilendirme Sınıfımız hastanemizin poliklinikler 1. Katında bulunmaktadır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinin karşısındadır.

Eğitimler için sıra ve ücret alınmamaktadır.

Günlük eğitimler ve kayıt için başvuru telefonu:   0312 8631041- 1103

Dr. Hulusi Alataş Elmadağ Devlet Hastanesi Eğitim Hemşireliği, 1. Kat  İdari Birimler

 Sitemizi takip ederek gelişmelerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

                                    
 20230102_080513.jpg
 Tülay KAYABAŞI
T.C.Sağlık Bakanlığı Çocuk, Ergen, Kadın Üreme Sağlığı Eğitimcisi