Tarihçemiz

IMG_9737.JPG

               

             İlk hastanemiz 1991 yılında 50 yataklı olarak hizmete açılmıştır. 2016 yılına kadar burada hizmet verilmeye devam edilmiştir.

            Yeni hastanemiz 2016 yılı Nisan ayı itibariyle hizmete açılmıştır. Dâhiliye, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi, Ortopedi ve Kadın Doğum gibi branşlar başta olmak üzere birçok branşta hizmet verilmektedir. Bugün KBB, Göz, Fizik Tedavi, Çocuk, Üroloji, Psikiyatri, Nöroloji, Cildiye ve Göğüs Hastalıkları alanlarında da hizmet veren hastanemizde pek çok ameliyat da güvenle yapılabilmektedir.      

            Hastanemiz 50.000 nüfuslu Elmadağ ilçemize hizmet verdiği gibi, Doğuyu batıya bağlayan en önemli transit yol olan E5 karayolu üzerinde bulunduğundan aynı zamanda bir trafik hastanesi görevi de yapmaktadır. İlçemizde Makine ve Kimya sanayi fabrikaları, Roketsan Roket fabrikası, Baştaş çimento ve Çaykur  çay paketleme tesisi benzeri diğer sanayi kuruşları çok sayıda bulunduğundan hasta potansiyelini işçi, işçi emeklileri ve aileleri oluşturmaktadır. Günde ortalama olarak 500 hastaya  bakılmaktadır, bu oran özellikle kış aylarında daha da artmaktadır.

           

Tüm Laboratuar, görüntüleme ve bakım hizmetlerinin titizlikle sunulduğu hastanemizde Genel cerrahi servisinde 25,  Dâhiliye servisinde 25, Fizik Tedavi servisinde 20, Kadın doğum servisinde 5, Acil serviste 10 ve yoğun bakım ünitesinde 7 yatak sayısıyla hizmet verilirken, tüm tetkikler günübirlik olarak yapılmakta bu sayede hastalarımızın problemleri en kısa sürede çözüldüğü için hasta  memnuniyeti sağlanmaktadır.

            Hastanemiz ihtiyaca binaen yakın olan Hasanoğlan Beldemizde bir Semt polikliniği açmıştır. Bu beldemizin merkeze uzaklığı  12 km olup günlük ilçemize servisi olduğu halde, Sayın Başhekimimiz belde insanımızın ayağına hizmet götürmeyi kendisine bir görev bilmiştir. Her branştan hekimimiz Semt polikliniğinde haftanın belirli günlerinde rotasyonlu olarak hizmet vermektedir. Günlük alınan kan örnekleri de gününde çalışılmakta aynı gün veya en geç ertesi gün  hekimlerine internet ortamında ulaşmaktadır. İsteyen hastalarımız tetkik sonuçlarını bilgisayar çıktısı olarak ta alabilmektedirler.

              Hastalarımız internet üzerinden veya telefonla hastanemize ulaşıp randevu alabilmekte, tetkik ve tahlil sonuçlarına gününde internet ortamından ulaşabilmektedirler.

Hastanemizin toplam kapalı alanı 14.299 m2 ve Hasanoğlan Semt Polikliniği toplam kapalı alanı 722 m2 olmak üzere toplamda 15.021 m2 alanda sağlık hizmeti verilmektedir. Hastanemiz Hasanoğlan Semt Polikliniği ile birlikte toplam 55.000 nüfusa sağlık hizmeti sunmaktadır.

Hastanemiz 75 yataklı olup, toplamda 9 tek kişilik ve 33 çift kişilik oda mevcuttur. Hasta odalarımızda buzdolabı, TV, WC ve banyo mevcuttur. Hasta yatak başlarında merkezi oksijen ve hasta başı üniteleri bulunmaktadır.1. Basamak Yoğun bakım servisimizde 7 yatağımız ve yine 1. Basamak olan Acil servisimizde 5 bay ve 5 bayan olmak üzere toplamda 10 adet müşahede odamız mevcuttur.

Hastanemiz genelinde merkezi ısıtma ve merkezi soğutma sistemi bulunmaktadır.